MTM Trading

Odhadujú, že to zodpovedá 36 miliónom smrteľných dávok.

Odhadujú, že to zodpovedá 36 miliónom smrteľných dávok.

"Myslím si, že je dôležité mať politiku, a ak je politika ‘nehovoríme o politike pri stole’, nestačí to," vysvetlil Chapman. "Musíte mať vymáhateľa."

Šťastný Deň vďakyvzdania: Potraviny v Louisville si účtujú „najdrahší Deň vďakyvzdania v histórii“. Ako ušetriť

To, že nehovoríte o rozdieloch, neznižuje dôležitosť vašich vlastných presvedčení. Znamená to len, že sa rozhodnete zamerať na rodinu, dobré jedlo a nostalgiu s ľuďmi, ktorí možno veria niečomu inému ako vy.

"Jedným zo spôsobov, ako sa s tým vysporiadať, je rozhodnúť sa, ako budete reagovať," navrhol Moore. „Myslím si, že naša hrdosť nám bráni v možnosti byť tam, kde je naša rodina. Len ich milujte a zdieľajte priateľstvo."

Poznať svoje vlastné limity

Samozrejme, je rozdiel medzi otravnými osobnosťami a hlboko zakorenenou bolesťou a hnevom. Len málo rodín je kompletných bez zášti, či už ide o to, ktoré vnúčatá majú najviac času so starou mamou a starým otcom, alebo ktorý dospelý súrodenec získal väčší podiel na rodinnom dedičstve.

Niektorých previnení je skutočne ťažké opustiť, a Moore hovorí, že je dôležité poznať svoje vlastné hranice. Je v poriadku len tak zájsť na večeru a pozdraviť babku a dedka, ak je to pre vás príliš veľa.

Je tiež v poriadku vstúpiť potichu do inej miestnosti, ak vám niekto spôsobuje bolesť.

"Musíme byť dosť odvážni, aby sme ochránili náš priestor," povedal Moore. "Aj keď tú osobu môžeme milovať, naučil som sa, že môžeme milovať ľudí aj na diaľku."

Vyberte si iný deň na diskusiu o problémoch

Niekedy rodiny potrebujú ťažké rozhovory, ale skutočne existuje 360 ​​ďalších dní v roku, ktoré je lepšie mať ako Deň vďakyvzdania. To, že o svojej bolesti na Deň vďakyvzdania nehovoríte, neznamená, že nie je skutočná a že sa to nedá riešiť neskôr.

Ak sa obávate, čo by ste mohli povedať niekomu, kto vám hlboko ublížil, Moore navrhuje, aby ste si pred rodinnými udalosťami prizvali poradcu na rozhovory o hrách. Veľké nápady a pohotové návraty, ktoré nám hnisajú v hlave, sú často menej účinné, ako by sme si mysleli, keď ich vyslovíme nahlas.

Vysoký krvný tlak nemá šancu – zistite prečo na https://welltone-website.com/ .

Buďte kreatívni pri oslave

A niekedy, ak sú situácie alebo konkrétni členovia rodiny príliš toxickí, je lepšie nebyť cez sviatky s rodinou.

Chapman z prvej ruky vie, aké to je, žonglovať s bolestným odmietnutím, ktoré cítila od svojho brata, s príjemnosťou veľkej rodinnej udalosti. Spočiatku sa jej spoločnosti občas vyhýbal a potom pomaly prestala dostávať pozvánky vôbec.

Po chvíli sa cítila takmer bez rodiny a donekonečna premýšľala nad tým, čo sa stalo.

„Čo sa deje cez prázdniny, sviatky zdôrazňujú bolesť, ktorú máte počas celého roka,“ spomenula si. "Slúži ako toto bolestivé pripomenutie, že ste odcudzení rodine."

A tak začala byť kreatívna pri napĺňaní vlastného jedálenského stola. Občas pozvala priateľov, susedov a dokonca aj námorníkov z neďalekej námornej základne, ktorí nemali kam ísť na prázdniny. Pomáhať niekomu inému, keď máte problémy, môže byť katarzné, čiastočne preto, že dáva váš vlastný život a vašu situáciu do perspektívy. Ostatné roky nechala oslavy prejsť bez povšimnutia, keď upratovala skrine a organizovala svoj domov.

"Kladieme veľký dôraz na tieto sviatky a je to len ďalší deň a myslím si, že je dôležité si to pamätať," povedal Chapman.

Je čas na moriak: Z farmy na stôl: Tento pár z oblasti Louisville chová moriakov, aby ich predal na Deň vďakyvzdania

Váš život nemusí byť Hallmark film

Tento rok je Chapman nadšená, že môže vo svojom dome privítať svoje deti a vnúčatá. Dychtivo varí jedlo a oslavuje s rodinou, ktorú si pre seba vybudovala.

Napriek tomu si pamätá, aké to bolo báť sa dovolenky, a predtým, ako sme si zatelefonovali, zopakovala, že je dôležité sledovať svoje vlastné očakávania.

Žijeme v kultúre, ktorá točí dovolenkové filmy s dokonalými nukleárnymi rodinami, a hoci to diskutabilne prispieva k dobrej televízii, pre väčšinu ľudí to nie je realita. Existuje prirodzená viera, že rodina vždy poskytuje teplo a pohodlie, a to nie je úplne pravda.

A hoci mnohé rodiny majú v skutočnosti dobré úmysly, starí rodičia, tety, strýkovia, bratranci a súrodenci často prinášajú do jedla bolesť hlavy.

Úprimne povedané, je v poriadku, ak vaša rodina spôsobuje bolesti hlavy.

Rodiny sú málokedy také súdržné, pokojné a podporujúce, ako sa zdá vo filmoch o dovolenke.

"Tato fantázia je spojená so sviatkami a väčšina ľudí ju neprežíva," povedal mi Chapman. "To tam jednoducho nie je."

Fejetonistka Maggie Menderskiová píše o tom, čo robí Louisville, Južnú Indianu a Kentucky jedinečnými, úžasnými a občas aj trochu divnými. Ak máte vo svojej rodine, meste alebo dokonca skrini niečo, čo zodpovedá tomuto popisu – chce to od vás počuť. Pozdravte sa na mmenderski@courier-journal.com. Sledujte nás na Instagrame a Twitteri @MaggieMenderski.

Vedúci predstavitelia Los Angeles Unified School District sa nedávno rozhodli zásobiť približne 1 400 základných, stredných a vysokých škôl protijedom na predávkovanie opioidmi Naloxone (známy aj pod značkou Narcan). K tomuto mimoriadnemu kroku došlo po deviatich náhodných predávkovaniach fentanylom medzi ich študentmi, vrátane smrteľného predávkovania u 15-ročného dievčaťa, v prvých týždňoch nového akademického roka.

Ako lekár na pohotovosti som zvyknutý pravidelne používať Narcan na zvrátenie predávkovania rôznymi opioidmi, vrátane heroínu a narkotík na predpis, ako sú Vicodin a OxyContin. Žiaľ, počas pandémie COVID-19 rástla aj epidémia opiátov. V roku 2021 došlo v Spojených štátoch k odhadovaným 81 502 úmrtiam na predávkovanie súvisiace s opiátmi – čo je historické maximum.

Fentanyl, syntetický opioid, je bežne používaný liek proti bolesti. Kvôli nedávnemu predávkovaniu adolescentov v mojom rodnom meste Los Angeles sa fentanyl tiež stal známym. A bohužiaľ to viedlo k viac než niekoľkým mylným predstavám a mýtom o tejto droge.

Tu sú len niektoré z vecí, ktoré potrebujete vedieť o fentanyle.

Vysvetlenie výhod aktívneho uhlia: V skutočnosti zabraňuje kocovine?

Viac: Ktoré doplnky vás s najväčšou pravdepodobnosťou dostanú na pohotovosť?

FAKT: Fentanyl je 50-krát účinnejší ako heroín a 100-krát silnejší ako morfín

Fentanyl je syntetický opioid, ktorý používame na liečbu prípadov silnej bolesti. Má významnú úlohu najmä pri zvládaní bolesti u pacientov s rakovinou. Môže sa podávať intravenózne a predpisuje sa aj ako pastilka, tableta, sprej alebo transdermálna náplasť. Nebezpečenstvom fentanylu je jeho sila.

MÝTUS: Fentanylom sa môžete predávkovať jednoduchým dotykom

Toto je možno najväčší rozšírený mýtus o fentanyle.

Existuje viacero správ o policajných dôstojníkoch, ktorí tvrdili, že utrpeli náhodné nebezpečné predávkovanie fentanylom, pretože ich koža sa dostala do kontaktu s fentanylovým práškom, ktorý sa našiel, keď odpovedali na tiesňové volanie. Okrem toho televízna relácia „Blue Bloods“ odvysielala v roku 2017 epizódu, v ktorej sa policajt predávkoval po dotyku podnosu s fentanylom.

Nedovoleným fentanylom sa nemôžete predávkovať kontaktom s pokožkou. Zatiaľ čo formulácie fentanylu lekárskej kvality zahŕňajú náplasti, nelegálny fentanyl nemôže byť absorbovaný pokožkou. V skutočnosti farmaceutické spoločnosti minuli milióny dolárov a roky výskumu na vývoj správnej receptúry pre fentanylovú náplasť lekárskej kvality, pretože je také ťažké dodávať účinky fentanylu cez kožu.

Okrem toho sa my lekári a sestry často stretávame s fentanylom. Intravenóznu formu používame na kontrolu bolesti a pri starostlivosti o pacientov, ktorí sa predávkovali fentanylom. A nikdy nie sme zranení.

Viac: Vírusové video nesprávne obviňuje oxid titaničitý v organických šnúrkach tampónov za množstvo zdravotných problémov

Mýtus: Predávkovanie fentanylom je ľahko liečiteľné pomocou Narcan

Každý, kto pracuje v prvej línii pohotovosti, vám povie, že liečba podozrenia na predávkovanie fentanylom je najnáročnejším a najnebezpečnejším typom predávkovania opiátmi, s ktorým sa stretávame.

Zatiaľ čo užívateľ IV drog, ktorý sa náhodne predávkuje heroínom, alebo starší pacient, ktorý zabudne, že už vzal liek proti bolesti a užije si druhú dávku, môže reagovať na jednu dávku Narcanu, pacienti, ktorí sa predávkujú fentanylom, často vyžadujú viac dávok Narcanu kvôli jeho vysokej potenciu. Títo pacienti vyžadujú neustále pozorovanie a kritickú starostlivosť na monitorovanie ich okysličovania a ventilácie.

Narcan je antagonista opioidov. Funguje tak, že sa naviaže na opioidné receptory a zablokuje ich, takže daný opiát nemôže naďalej ovplyvňovať centrálny nervový systém a čo je najdôležitejšie, dýchanie. Často dávam pacientom so závažným predávkovaním fentanylom infúznu injekciu, čo znamená, že dostávajú nepretržitú infúziu Narcanu na blokovanie fentanylu, kým nevymizne. Títo pacienti často vyžadujú starostlivosť na JIS.

Bol som na pohotovosti a veci sa nezlepšujú. Kedy je čas vrátiť sa späť?

Viac: Čo robiť a čo nie ísť na pohotovosť

Mýtus: „Dúhový fentanyl“ je najväčšou hrozbou pre našu mládež

Verejné zdravie a úradníci DEA nedávno bili na poplach ohľadom dúhových fentanylových piluliek – v podstate nelegálnych fentanylových piluliek s rôznymi farbami. Niektorí úradníci sa domnievajú, že drogové kartely vyrábajú „dúhový fentanyl“ s cieľom zamerať sa na mladých ľudí. Tvrdia, že kartely sa snažia zvýšiť zisky závislosťou na tabletkách fentanylu, ktoré sa viac podobajú Skittles.

Odborníci na znižovanie škôd a toxikológovia sú však skeptickí.

MDMA a iné klubové drogy sa už desaťročia vyznačujú jasnými farbami. Dúhové fentanylové pilulky skonfiškované DEA sú označené ako „M“ a „30“, vďaka čomu sú ľahko identifikovateľné ako pilulky, čo vyvoláva otázku, či by si ich mladiství skutočne nepomýlili so sladkosťami. A je nepravdepodobné, že by tínedžeri mali taký voľný príjem, aby si drogu mohli dovoliť.

Väčšie nebezpečenstvo pravdepodobne predstavujú nelegálne drogy, ako je kokaín a pouličné narkotické pilulky ako Percocet, ktoré sú tiež obohatené o fentanyl, aby sa zvýšilo. Dokonca aj deti alebo dospelí, ktorí predtým užili narkotikum, môžu byť ľahko premožení najmenšou prichytenou dávkou fentanylu.

Fentanyl je súčasťou väčšieho problému

V čase písania tohto článku dnes ministerstvo spravodlivosti oznámilo , že DEA zabavila medzi 23. májom a 8. septembrom viac ako 10,2 milióna tabliet fentanylu a 980 libier prášku fentanylu. Podľa odhadov to zodpovedá 36 miliónom smrteľných dávok.

Pointa je, že nezákonný fentanyl je nebezpečným aspektom prebiehajúcej epidémie opiátov v tejto krajine. Epidémia, ktorá sa stále vymyká spod kontroly.

Chôdza vám môže zachrániť život. Robíte svoje každodenné kroky?

Michael Daignault, MD, je certifikovaný ER lekár v Los Angeles. Študoval globálne zdravie na Georgetownskej univerzite a má lekársky titul na Ben-Gurion University. Absolvoval rezidenčný výcvik v urgentnej medicíne v Lincoln Medical Center v Južnom Bronxe. Je tiež bývalým dobrovoľníkom mierových zborov Spojených štátov amerických. Nájdite ho na Instagrame @dr.daignault a Twitteri @MichaelDaignau3

Keď predstavitelia zdravotníctva chceli znížiť úmrtnosť na tabak, šírili správy o preukázaných rizikách rakoviny, presadzovali zákaz fajčenia na verejných miestach a pracovali na zvýšení daní z cigariet.

Alkohol, ktorý spôsobuje v USA 88 000 úmrtí ročne, je podobne vážnym problémom verejného zdravia. Štúdie ukazujú, že úmrtia spojené s alkoholom sa od roku 2000 zvýšili o 35 až 50 percent. Cesta vpred je však menej jasná.

To, čo fungovalo pri fajčení, nemusí fungovať pri pití, ktoré sa teší širokému spoločenskému prijatiu. Takmer všetky potenciálne riešenia narážajú na značné prekážky.

Vlaňajšie zníženie daní Trumpovej administratívy zahŕňalo 18-percentné prerušenie federálnej dane z piva, vína a likérov.

Štáty s prísnejšou politikou kontroly alkoholu mali podľa analýzy štátnych zákonov a daní v roku 2014 nižšie miery nadmerného pitia.

Nárazové pitie má na svedomí asi polovicu všetkých úmrtí, ktoré možno pripísať alkoholu, dve tretiny stratených rokov života a tri štvrtiny ekonomických nákladov.

Contents